Історія закладу

Херсонський ясла-садок № 18 Херсонської міської ради засновано 30 грудня 1979 року, а відкрив для малят свої двері у березні 1980 року.  Саме в той час почали розбудовувати новий мікрорайон Таврійський, тому з'явилася потреба у будівництві дошкільного закладу, який згодом виріс на місці вертолітного поля.

На той час колектив новозбудованого дошкільного закладу очолила завідувач Хазієва Галина Василівна. В садочку функіонувало 12 груп. Працівники ясел-садка працювали над тим, щоб заклад якомога швидше розпочав повноцінно працювати, тому взялися завзято за оофрмлення групових приміщень, музичної зали, холу тощо. Особливу увагу працівники приділили озелененню та благоутрою території закладу.

З 1981-1988 завідувачем ясел-садка працювала Довгань Світлана Іванівна. З 1981-1984 Євгенія Петрівна Кулькина була методистом садочка. З 1984-1990 рік - методист Гоцуленко Галина Петрівна. З 1990-1996 рік методичну роботу закладу очолила Ковальчук Наталія Павлівна. З 1996-2003 рік - вихователь-методист Качуровська Світлана Андріївна.

З 1988-2016 керівником Херсонського ясел-садка № 18 Херсонської міської ради працювала Соловйова Тетяна Семенівна. 

З 2008 року дошкільний заклад перейшов на індивідуальне опалення. Запрацювала газова котельня. У цьому ж році відновлено огорожу, дитячі ігрові майданчики. Для покращення матеріально-технічної бази закладу, упродовж останніх років, за спонсорські та батьківські кошти встановлено металопластикові вікна, здійснено ремонти всіх приміщеь. Велика увага приділялася благоустрою території закладу, озелененню подвір'я.

Не байдужими були і залишаються батьки щодо благоустрою території садочка. Так, восени 2010 року увесь колектив та батьки вихованців провели екологічну акцію, під час якої висадили 15 ясенів, за що отримали грамоту Міжнародного екологічного форуму у номінації "Краща екологічна акція".

З 2016 року Херсонський ясла-садок №18 Херсонської міської ради очолила директор Олена Анатоліївна Щур. У цьому ж році заклад прейшов на самостійне ведення бухгалтерського обліку. Це велика відповідальність, але, разом з тим, ми маємо можливість в найкоротші терміни оформляти документи з різних напрямків нашої діяльності: харчування, матеріально-технічна база, заробітна плата, енергоносії тощо.  

У 2016 році на базі нашого закладу розпочав свою роботу  логопедичний пункт для дітей старшого дошкільного віку, яким надається професійна допомога спеціаліста. 

У вересні 2018 року відкрито нову групу, що дало змогу збільшити кількість дітей у закладі та охопити їх дошкільною освітою. Відкриття групи стало яскравою подією для вихованців, їхніх батьків та працівників садочка. За півтора року групу повністю облаштували, вона має сучасний вигляд. Дітям приємно знаходитися у такому приміщенні.

У яслах-садку ведеться активна методична робота:

  • щороку наш заклад відвідують слухачі Херсонської академії неперервної освіти;
  • наші вихователі постійні відвідувачі сертифікованих семінарів, зокрема навчання за практичним курсом «Освітня мнемотехніка» Геннадія Чепурного. З 2018 року 3 групи беруть участь у пілотному проєкті всеукраїнського рівня за темою «Оптимізація освітнього процесу за допомогою мнемотехніки як сучасної технології ефективного засвоєння нової інформації»;
  • по роботі з наступності педагогічний колектив співпрацює з НВК № 56, у планах  з яким передбачена організаційно-педагогічна і методична робота, робота з дітьми та батьками майбутніх першокласників. Така співпраця дала змогу збільшити кількість дітей-випускників з високим та достатнім рівнем досягнень;
  • наші педагоги мають друковані статті та методичні посібники у наукових виданнях Херсонської академії неперервної освіти та методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради, в яких висвітлюються питання з впровадження інноваційних технологій в ЗДО, зокрема казкотерапії, мовленнєвого розвитку дошкільнят, національно-патріотичного та музичного виховання;
  • на базі нашого садка проходили такі заходи міського рівня як «Крок до Олімпу» (2017 р.), Фестиваль «Літературні намистинки» (2019 р.) тощо.

Наші вихованці неодноразово ставали учасниками та переможцями багатьох міських конкурсів: «Крок до зірок» (2017 р.), «Крок до Олімпу (2017 р.), Фестиваль «Літературні намистинки» (2019 р.), «Світ очима дітей» (2019 р.), конкурс аплікацій «Україна – мій рідний край», Міжнародний екологічний форуму «Чисте місто. Чиста ріка. Чиста планета» тощо.

В нашому закладі дошкільної освіти діють  гуртки різнобічного спрямування. Так, з метою розвитку творчих здібностей  вихованців працюють гуртки «Умілі рученята» та «Театральний калейдоскоп». Організовано роботу спортивно-оздоровчого гуртка «Малятко-здоров'ятко»  з метою розкриття спортивного потенціалу дітей. В цікавій ігровій формі, з використанням сучасних методик, проходять заняття у гуртку з англійської мови «English kids».  Наші вихованці також із задоволення відвідують гурток ритміки «Танцювальна мозаїка».

Співпрацюємо з громадськими організаціями, спонсорами. Зокрема, лідер Громадської  платформи  «Добро переможе»  Юрій  Рожков,  у співпраці з фундацією «Голландія-Україна» та Благодійним фондом «Мангуст», нещодавно завіз до нашого садочка партію дитячих стільців.  

Тісна співпраця педагогічного колективу з батьками вихованців дуже допомагає  у створенні умов для успішного розгортання освітнього процесу в нашому закладі. Це і дизайн групових приміщень або окремих тематичних куточків, озеленення майданчиків, виготовлення ігрових матеріалів, атрибутів, костюмів, участь батьків у святкових ранках. Усі ці заходи налаштовують педагогів та батьків на співпрацю, створюють атмосферу довіри та взаємодопомоги.

Ну і найвизначніша подія, на сьогоднішній день – участь  та перемога нашого закладу у міському проєкті «Громадський бюджет Херсона 2019». Наш садок одразу подав три заявки: малий грант на суму 202 280 грн. «Дитсадок мій дім – буде затишно в нім» (заміна м’якого інвентарю, а саме: рушники, матраци дитячі, тюлі, дитячі покривала, килими). Цей проєкт вже реалізовано наприкінці 2019 року.

У 2020 році на черзі ще два проєкти, великі гранти: «Спортивно-ігровий майданчик» на суму 305 400 грн. та «Створення якісних санітарно-гігієнічних умов у дитячому садку» – капітальний ремонт санітарних кімнат на суму 600 000 грн.

Але нам є ще над чим працювати та що змінювати і вдосконалювати, тому будемо намагатися продовжувати іти обраним курсом та покращувати умови перебування наших вихованців у садку.